Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Zioła z Ameryki Południowej: UbosUbos to wyjątkowy lek, z którego możemy korzystać w walce z licznymi przypadłościami. Co warto wiedzieć o roślinie, która trafiła do Europy z Ameryki Południowej? Jakie przypadłości możemy zwalczać za pomocą tego zioła?

Indiańskie mądrości, z których warto skorzystać

Indianie z Ameryki Południowej szybko nauczyli się korzystać z tych darów, jakie dała im natura. Ich wiedza na temat niezwykłych właściwości roślin rosnących w Amazonii do dziś wzbudza zachwyt, a zioła, po które sięgali przed wiekami, dziś zyskują uznanie na całym świecie. Jednym z odkryć Indian jest ubos – wyjątkowe drzewo, z którego kory można przygotować wiele wspaniałych leków na liczne przypadłości.

Ubos, czyli…

Ubos to nic innego, jak tropikalne drzewo, z którym można się spotkać przede wszystkim na terenie Amazonii. Drzewo to zachwyca swym wyglądem oraz imponującymi rozmiarami, natomiast jego kora już dawno została doceniona przez tych, którzy stawiają na zioła z Ameryki Południowej. Kora ta wyróżnia się znaczną grubością oraz charakterystyczną barwą, jednak dla miłośników zdrowego stylu życia najważniejsze są jej właściwości lecznicze.

Na czym polega wyjątkowość tego peruwiańskiego leku?

Ubos jest jednym z najlepszych dowodów na to, że zioła z Ameryki Południowej mogą się dla każdego z nas okazać cennym wsparciem. Napar przygotowany z kory tego drzewa jest bardzo ważnym sojusznikiem dla tych osób, które chcą się cieszyć zdrową i piękną skórą. Łuszczyca, stany zapalne skóry oraz infekcje wywołane przez bakterie – oto wybrane problemy, które można rozwiązać przy wsparciu tej rośliny. Ubos może pomóc i tym, którzy chcą zadbać o swój przewód pokarmowy. Napar z kory ubosu pomaga przy zaparciach i biegunkach, może się też okazać wartościowych dodatkiem dla tych, którzy zmagają się z chorobą wrzodową.

Jak korzystać z mocy kory ubosu?

Przygotowanie naparu z kory ubosu nie stanowi większego problemu. Zgodnie z zaleceniami Herbavis wystarczy dwie łyżki kory zalać zimną wodą, a następnie zagotować, ostudzić i odcedzić. Taki napar można pić trzy razy dzienne po jednej szklance. Czy warto? Jeśli marzy nam się zdrowa skóra i sprawnie działający przewód pokarmowy, to z pewnością warto.

Herbavis już dawno zainteresował się mocą ziół z Ameryki Południowej, docenił też moc kory ubosu. Dzięki temu każdy z nas może bez problemów korzystać z mocy rośliny, z której właściwości mieszkańcy Peru korzystają od wieków.